Tymczasowe bariery separacyjne Rebloc

Prowadzenie robót pod ruchem często łączy się z niebezpieczeństwem dla użytkowników dróg oraz osób wykonujących prace. Tymczasowa organizacja ruchu, obecność pracowników na drogach szybkiego ruchu, maszyny budowlane, nadmierna prędkość kierowców – to wszystko przyczynia się do zwiększonego zagrożenia życia.

Tymczasowe bariery separacyjne Rebloc wykonane są z betonu i służą do oddzielenia ruchu od prowadzonych prac i chronią pracowników oraz sprzęt przed niespodziewanymi wypadkami. Służą również do separacji ruchu dwukierunkowego w miejscach, gdzie do tej pory ruch odbywał się po dwóch jezdniach. 

Bariery separacyjne Rebloc zostały pomyślnie przetestowane na zgodność z normą EN- 1317. Zapewniają poziom intensywności zderzenia (ASI) A przy zachowaniu poziomu powstrzymywania T3 oraz szerokości pracującej W2. Bariera skutecznie powstrzymuje uderzenia pojazdów o masie 10 ton.

Bariera separacyjna Rebloc ma szerokość 24 cm, co oznacza, że może być z powodzeniem montowana w miejscach o ograniczonej przestrzeni i dostępności.

Bariera nie wymaga kotwienia – jej montaż jest szybki i następuje poprzez złączenie ze sobą pojedynczych elementów. W razie wypadku, wystarczy usunąć jeden element bariery, by umożliwić przejazd na drugi pas ruchu.

Saferoad Grawil jest wyłącznym partnerem i dystrybutorem produktów Rebloc w Polsce.

 

PARAMETRY TECHNICZNE BARIERY SEPARACYJNEJ REBLOC

Poziom powstrzymywania T3
Szerokość pracująca W2
Poziom intensywności zderzenia ASI A
Dostępne długości elementów w cm 1200, 400, 200
Szerokość w cm 24
Wysokość w cm 50
Montaż Nie wymaga kotwienia
Odcinek końcowy Opcjonalny
Waga jednego elementu w kg 1500
Minimalna długość systemu 180 m (bez odcinków końcowych)
  • Łatwe w przechowywaniu.
  • Zatrzymają pojazd o masie 10 ton.
  • Idealne do zastosowania w miejscach o ograniczonej dostępności.