Mitgliedschaft in Verbänden
Nasza historia

HISTORIA FIRMY KABEX

Firma Kabex powstała, a dokładnie została zarejestrowana w KRS, 27 lutego 1998 roku. Ojcem chrzestnym nazwy firmy – trochę przez przypadek - jest jej obecny i jedyny do tej pory prezes Gabriel Gallas.

Niestrudzenie zarządza firmą od początku jej istnienia aż do dzisiaj.

Na początku działalności firma liczyła tylko kilka osób, a jej prezes – Gabriel, wraz z pracownikami pracował w nocy na drogach, a z rana szedł do biura, by zarządzać firmą i wspierać jej rozwój. W tym roku obchodziła swoje 25-lecie istnienia.

Historia firmy GRAWIL

07.02.1992 – początki spółki Grawil Sp. z o.o.; 04.01.2010 – połączenie spółek Grawil Sp. z o.o. z firmą Silesiana BC Sp. z o.o. z Rudy Śląskiej (rok założenia 1992), zmiana nazwy na Grawil – Silesiana Sp. z o.o.; 20.09.2010 – powstanie oddziału spółki w Ostródzie; 17.02.2011 – zmiana nazwy z Grawil – Silesiana Sp. z o.o. na Grawil Sp. z o.o.; 05.07.2011 – powstanie biura w Poznaniu; 11.03.2015 – zmiana nazwy z Grawil Sp. z o.o. na Saferoad Grawil Sp. z o.o. ROZWÓJ FIRMY Wieloletnie doświadczenia własne oraz skandynawskiej grupy SAFEROAD (wcześniej EKC/Euroskilt) pozwoliły osiągnąć niekwestionowaną pozycję na rynku oznakowania termoplastycznego. Już od 1994 roku spółka produkuje własną masę termoplastyczną GRAVIPLAST a od 2001 roku dzięki wybudowaniu nowoczesnej linii do produkcji mas termoplastycznych we Włocławku z sukcesem zdobywa rynki eksportowe. Wysokiej jakości materiały, doświadczona kadra oraz nowoczesny park maszynowy pozwoliły na realizację w zakresie oznakowania poziomego największych kontraktów autostradowych w Polsce tj. A1, A2 oraz A4. Doświadczenie w zakresie utrzymania oznakowania poziomego oraz strategiczna lokalizacja, zarówno centrali spółki we Włocławku w ciągu autostrady A1 oraz w niewielkiej odległości od przebiegu autostrady A2, a także oddziału w Rudzie Śląskiej, niemal na przecięciu Autostrady A1 z A4 oraz oddziału w Ostródzie na przecięciu drogi krajowej nr 7 i 16 pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.